Ogłoszenie

UWAGA

W Filarach trwają prace nad organizacją i systemem gry.
Z tego powodu uniwersum jest w stanie nienadającym się do rozgrywki. Do czasu, daj Boże, bo poukładanie tego potrwa.
Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.Herold obwieszcza...Zapraszam do dyskusji - rewolucję czas zacząć C:
TEMAT

Ważne wieści

Toplisty:

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB
Zasady Forum

Musisz się zgodzić, jeśli chcesz się zarejestrować
I. KLUCZOWE POJĘCIA

forum – struktura WWW, składająca się nie tylko z treści i struktury kategorii, forów/subforów, tematów, postów, ale także wszystkich podstron, opartych i zapisanych na danym hoście.

gracz, user, użytkownik – osoba fizyczna, zarejestrowana (posiadająca minimum jedno konto) na forum i przez to mogąca korzystać z oferowanych jej przez nie usług oraz zapewnionych praw, takich, jak: możliwość pisania/zmieniania/usuwania swoich postów, kontakt oraz wymiana informacji/poglądów/innych treści z innymi użytkownikami i tym podobne.

postać – istota fikcyjna, wymyślona, stworzona, opisana i prowadzona w świecie przedstawionym przez gracza, stanowiąca w pewnym sensie część jego własności intelektualnej. Nie należy pod żadnym pozorem stawiać znaku równości miedzy graczem z postacią – użytkownik może posiadać i prowadzić wiele postaci, jakkolwiek z żadną nie powinien się utożsamiać.


II. ZASADY OGÓLNE

1. "Filary Świata", to forum RPG PBF, oparte na autorskim systemie gry (wszelkie inspiracje bądź zapożyczenia są jasno zaznaczone, z zachowaniem praw autorskich). Wszelkie kopiowanie pomysłów, treści i grafiki tudzież próby ich "przerobienia" bez zgody administracji są zabronione i będą ścigane na drodze karnej na mocy „Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych”.

2. Na forum zabrania się rozpowszechniania treści niezgodnym w prawem polskim, faszystowskich, nazistowskich, satanistycznych, czy pornograficznych.

3. Na forum obowiązują zasady netykiety oraz ogólnie przyjętej kultury osobistej. Użytkownicy są zobowiązani do traktowania się z należytym szacunkiem, bez szykanowania, czy niegodnego poniżania się nawzajem ze względów rasowych, politycznych, czy religijnych.
Oczywiście punkt 3 regulaminu nie obowiązuje postaci prowadzonych przez graczy w świecie przedstawionym. Celem RPG PBF jest stworzenie świata jak najbardziej realnego, głównie za pomocą słowa pisanego, a więc jeżeli cechą postaci jest pogarda wobec innych, to winna być ona wyraźnie zarysowana w fabule.

4. Wszystkie treści klimatyczne w sesjach, zawierające elementy nieodpowiednie dla osób poniżej 15 lub 18 roku życia, powinny być oznakowane specjalnym ostrzeżeniem. Administracja nie ponosi za owe treści odpowiedzialności, a każdy użytkownik odczytuje je z własnej woli i na własne życzenie.

5. Na forum obowiązują zasady poprawnej polszczyzny. W RPG PBF tworzy świat malowany słowem, aby wszystkim dobrze się grało należy zadbać o to, by nasze posty były nie tylko klimatyczne, rozbudowane i barwne, ale także poprawne zarówno pod względem stylistycznym, ortograficznym, jak i językowym.

6. „Filary Świata”, to projekt tworzony nie tylko przez administrację ale także (a może właśnie szczególnie) przez graczy. Tak więc rejestrując się, user wyraża zgodę na bezpośrednie lub pośrednie wykorzystywanie treści oraz dóbr intelektualnych, jakie zamieszcza na forum oraz zobowiązuje się do poszanowania praw autorskich dla dóbr/treści umieszczanych przez innych graczy.

7. Administracja nie odpowiada i nie ponosi odpowiedzialności za treści i dobra intelektualne umieszczane przez użytkowników na forum, jednakże zobowiązuje się dołożyć wszelkich starań, by zachować na stronie ład i porządek oraz egzekwować przestrzeganie regulaminu i usuwać wypowiedzi z nim niezgodne. Gracze winni natychmiast zgłaszać wszelkie przejawy łamania zasad administracji – czy to za pomocą prywatnej wiadomości, czy też funkcji „raportuj”.

8. Decyzje administratorów i moderatorów są wiążące, moderator ma prawo usunąć każdą treść zamieszczoną przez użytkownika bez ostrzeżenia i bez obowiązku podania przyczyny, jeżeli uzna, iż rażąco narusza ona regulamin forum. Jeśli użytkownik czuje się pokrzywdzony przez tą decyzje – ma prawo zgłosić to owemu moderatorowi bądź administratorowi.


II. GRACZ i KONTO

9. Konto zakładane przez usera ma stanowić niejako profil postaci, a jego nazwa (nick gracza) musi być klimatyczna i stanowić imię (ewentualnie imię i nazwisko) persony, jaką ma zamiar sterować użytkownik. Wykluczone są zatem wszelakie cyfry, przecinki, kropki, epitety,nazwiska sławnych osób.

10. Gracz może posiadać więcej, niż jedną postać (a więc i konto), ale tylko i wyłącznie za pozwoleniem administratora. Na każdym multikoncie muszą być zaznaczone wszystkie konta pokrewne. Nie wolno posiadać więcej, niż pięć różnych postaci naraz.

11. Obowiązuje zakaz handlu bezpośredniego pomiędzy multikontami. Postacie prowadzone przez jednego gracza nie powinny również spotkać się w fabule (w świecie przedstawionym).

12. Profil gracza (tudzież profil danej postaci prowadzonej przez gracza, w przypadku multikonta) powinien być wypełniony wedle obowiązujących na forum norm i schematów, aby ułatwić grę.

13. Gracz może rozpocząć grę swoją postacią dopiero po zaakceptowaniu napisanej przez niego karty postaci przez moderatora przypisanego do wybranej przez usera Rasy i administratora.


III. POSTAĆ, ROZGRYWKA, MISTRZOWIE GRY

14. Odgrywanie postaci przez gracza powinno być konsekwentne, w miarę realistyczne i zgodne z klimatem.

15. Herosowanie (przypisywanie sobie nadmiernej siły czy niezwykłych zdolności, idealizowanie postaci), rządzenie postaciami innych graczy, czy też istotnymi w danej chwili elementami świata przedstawionego są surowo zabronione. Decyzja o powodzeniu akcji podjętej przez postać należy do któregoś z narratorów(mistrzów gry).

16. W „Filarach Świata” istnieje coś takiego, jak bilokacja (możliwość grania jedną postacią w kilku lokacjach/miejscach na raz), ale jest ona dozwolona jedynie za pozwoleniem administratora (w szczególnych przypadkach, takich, jak stała praca, czy jako wyróżnienie za klimatyczne i rozbudowane posty). Postać oczywiście nie może spotkać się sama ze sobą.

17. Rolę mistrzów gry pełnią trzy konta narratorskie (Los, Fatum i Przeznaczenie). Uprawnienia GM’ów posiadają również Pradawne Istoty oraz postacie główne moderatorów i administratorów (The*Darkness, Wilczarz, Neya, M’Cori, Cord, Savitri, Vivienne). Uprawnienia GM’ów mogą zostać przydzielone jednorazowo postaci danego użytkownika, za przyzwoleniem administratora, w szczególnych przypadkach (na przykład poprowadzenie autorskiego eventu/wyprawy).

18. Rozgrywka toczy się przy upływie uregulowanego czasu nierzeczywistego (jedna doba klimatyczna = sześć dób rzeczywistych), tak więc uprasza się graczy o informowanie o wszelakich dłuższych nieobecnościach.

19. Zabronione są oszustwa handlowe oraz przypisywanie sobie wszelkich dóbr wirtualnych stworzonych na potrzeby gry.

IV. POSTY

10. Forum dzieli się na część klimatyczną i nieklimatyczną. Do części nieklimatycznej zaliczają się jedynie fora znajdujące się w kategorii „Misz-masz - czyli spoglądając do świata ludzi...” oraz część dotycząca niektórych ogłoszeń, pomysłów i spraw technicznych. Pozostała zawartość i treść stanowi zaś część świata przedstawionego i należy tam zachować stosowny klimat.

21. Zgodnie z tym, co zostało nadmienione w punkcie 5. regulaminu, posty powinny być umieszczone w odpowiednim dziale, rozbudowane, treściwe, klimatyczne i poprawne językowo. Wypowiedzi poniżej minimum pięciu linijek sensownego tekstu będą usuwane. Uprasza się graczy o stosowanie odpowiednich zabiegów w trakcie pisania postów (na przykład archaizacji) i omijania zwrotów „nowoczesnych”. RPG PBF to zabawa, ale także w pewnym sensie twórczość literacka, tak więc należy postarać się, by to, co napiszemy, miło się czytało. Wypowiedzi, które nie spełniają wymogów będą kasowane, a ich autorzy – upominani.


V. SZCZEGÓŁY TECHNICZNE I UZUPEŁNIENIE

22. Avatar winien obrazować postać, jaką odgrywa gracz. W sygnaturze usera powinna się znaleźć miniaturka karty postaci, zawierająca o niej odpowiednie dane. Cały podpis użytkownika nie powinien przekroczyć wysokości 200 pikseli.

23. Wszelkie błędy techniczne należy natychmiast zgłaszać administratorowi. Administracja z przyczyn oczywistych nie odpowiada za skutki błędów technicznych, które nie wynikły z jej winy.

24. Użytkownik jest świadomy, że dokonując rejestracji udostępnia niektóre swoje dane (jak na przykład adres mailowy, IP) w celach takich, jak kontakt, czy możliwość świadczenia usług oraz akceptuje również regulamin serwisu pun.pl.

25. Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany obowiązującego regulaminu, a użytkownicy są zobowiązani do jego przestrzegania od dnia ogłoszenia tego faktu na forum.

26. Łamanie regulaminu będzie ścigane i karane – upomnieniem, sankcjami, banem bądź usunięciem konta. W razie konieczności mogą zostać wyciągnięte inne konsekwencje, między innymi prawne.Porzućcie wszelką nadzieję, Wy, którzy tych zasad nie czytaliście,
albowiem nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania...
Kraina/Czynnik

Zachmurzenie

Temperatura

Opady

Wiatr

Terytorium Rasy Czarodziejów

Małe

15*

Brak

Lekki, chłodny

Mroczne Kotliny

Małe, gł. na wybrzeżu

13*

Brak

Porywisty, chłodny

Krwawe Równiny

Brak

18*

Brak

Porywisty, chłodny

Ruiny Allzathrew

Brak

17*

Brak

Lekka bryza na wybrzeżu

Bory Wieczności

Małe

15*

Mżawka

Lekki, ciepły

Pojezierza Zatracenia

Małe

15*

Brak

Lekki, ciepły

Kamienna Pustynia

Brak

23*

Brak

Porywisty, ciepły

FAZY KSIĘŻYCA______________________________________________________________________________TIGAvaron - Kraina Fantazji!


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fantasyimy.pun.pl poxipol wrocław psychoterapia Piła transport