Ogłoszenie

UWAGA

W Filarach trwają prace nad organizacją i systemem gry.
Z tego powodu uniwersum jest w stanie nienadającym się do rozgrywki. Do czasu, daj Boże, bo poukładanie tego potrwa.
Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.



Herold obwieszcza...



Zapraszam do dyskusji - rewolucję czas zacząć C:
TEMAT

Ważne wieści

Toplisty:

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB




#1 2009-10-16 22:40:54

 Wilczarz

http://i46.tinypic.com/23hv9tv.png Mistrz Wojny

9157955
Skąd: Kamienna Pustynia
Zarejestrowany: 2009-04-05
Posty: 536
Punktów :   
Siła: 8 + 4 + 5
Magia: 7 + 0 + 0
Wytrzymałość: 7 + 4 + 8
Zręczność: 7 + 0 + 1
Siła Woli: 6 + 4 + 0
WWW

Sławetne me wypracowanie z polskiego z "Dziwnym zakończeniem"

zad.21
Napisz opowiadanie o kolejnym koncercie, w czasie którego spotkali się Laura i młody człowiek w brązowej kurtce. Przedstaw wydarzenie, które miało wpływ na ich dalsze losy. (Vide książka "Sprężyna", a dokładniej jej fragment)

Laura szła pośpiesznym krokiem w stronę opery, gdzie miał odbyć się koncert znanego muzyka Jarka K. Po drodze mijała bandy kiboli (*1) (w pobliżu był stadion) , ale na szczęście jej nie zaczepiali. Szczęśliwie dotarła na miejsce i, po kontroli biletów, zasiadła w trzecim rzędzie. Trybuny powoli zapełniały się widzami, wśród których nie zabrakło takich osobistości jak Roman Giertych, czy Tadeusz Rydzyk. Wszyscy z niecierpliwością spoglądali w stronę sceny. Po chwili pojawił się na niej młody, szczupły człowiek, którego Laura rozpoznała bez trudu pomimo upływu kilku lat, innego ubrania, fryzury i blizny na twarzy, zapewne zdobytej na wojnie w Iraku.Stanął przed publiką, ukłonił się i przeszedł wzrokiem po trybunach. Jego oczy chwilę dłużej zatrzymały się na laurze, przy czym leciutko uniósł brwi do góry. W tym momencie na scenę wszedł drugi muzyk, który miał mu akompaniować.Obaj mieli podobny strój. "Znajomy" Laury grał na wiolonczeli, jego kolega na altówce.Zaczęli grać. Melodia była zaczerpnięta ze szwedzkiej ballady pt. "Herr Mannelig". Była ona powolna do chwili, gdy na scenie pojawiła się śpiewaczka. Ballada, choć szwedzka, była śpiewana po polsku (*2). opowiadała o trollicy Huldrze, nieszczęśliwie zakochanej w szlachcicu o nazwisku Mannelig.Muzyka bardzo dobrze podkreślała bezsensowność tej miłości.ballada zakończyła się odrzuceniem zalotów trollicy, ponieważ była poganką. ( w mitologii nordyckiej trollice były piękne, silne i znacznie wyższe od "zwykłych" kobiet).(*3) Po zakończeniu koncertu Laura szybko pobiegła za kulisy, aby spotkać się ze swym "znajomym".Okazało się, że nazywał się Jarosław. Gdy rozmawiali ze sobą, ten zaprosił dziewczynę na kolację. Laura oczywiście się zgodziła. O umówionej porze pojawiła się przed restauracją. Po chwili przyszedł Jarek.Zjedli kolację, porozmawiali trochę, napili się gorzałki i w końcu wyszli. W tym momencie zostali otoczeni przez siły GROM-u, a Jarosław został zabrany. Okazało się, że był poszukiwanym dezerterem, odpowiedzialnym za piętnaście zabójstw. Został zamknięty w specjalnym, tajnym więzieniu w Wąchocku. Laura stwierdziła, że go uratuje i zawezwała wszystkich przestępców, jakich udało jej się znaleźć. Zdobyła tez odpowiednią broń (m.in. RPG) i wzięła więzienie szturmem. Potem, razem z Jarkiem stworzyła komunę, w której zamieszkali razem ze wszystkimi przestępcami. Był tam też alkohol, legalna marycha i ogólna rozpusta.(*4) I wszyscy żyli długo i szczęśliwie nawet mimo ustawicznych ataków GROM-u i Specnazu. (GROM - Grupa Rumunów Odśnieżająca Miasto)

(*1) - Kiboli oznaczone jako błąd?!
(*2) - Wpływ obozu na mnie. Cała "grupa trzymająca władzę" w naszej grupie (ludzie powyżej 13. roku życia) znała i lubiła wersję śpiewaną przez In Extremo z mojej komórki A zaczęło się to od stwierdzenia kolegi Idealnego, że ma tekst ballady po szwedzku i umie go zaśpiewać...xD
(*3) - Wiem, wiem...Feministki mnie zabiją :F
(*4) - Vide wizja małej komuny, również z obozu

Jeżeli kogoś to interesuje: otrzymałem 14/16 punktów...za brak tytułu i akapitów...Ale i tak mnie pani nauczyciel ochrzaniła, że ładnie zaczynałem, a koniec taki... ("Dziwny koniec opowiadania!: napisane pod oceną...). To dowodzi, że nauczyciel - niezależnie, czy twój pomysł podoba mu się czy nie - zawsze oceni cię sprawiedliwie


http://i45.tinypic.com/r2kqc0.png


„Jeszcze się taki nie urodził i nie pojawił pod słońcem, co by potrafił ujarzmić nasza potęgę. Myśmy przywykli do tego, aby panować nad cudzymi ziemiami, a nie by kto inny nad naszą; i tego jesteśmy pewni, póki istnieje wojna i miecz...”                                               
Komplet by T*D

Offline

 

#2 2009-10-16 22:51:09

 Cord

http://i46.tinypic.com/23hv9tv.png Wilczy Pan

9066285
Skąd: Wodospad Wilczego Oka
Zarejestrowany: 2009-05-01
Posty: 400
Punktów :   
Siła: 9 + 5 + 2
Magia: 4 + 0 + 0
Wytrzymałość: 10 + 3 + 8
Zręczność: 7 + 0 + 0
Siła Woli: 5 + 2 + 0
WWW

Re: Sławetne me wypracowanie z polskiego z "Dziwnym zakończeniem"

Doobre. Powiedziałbym że zaczęło się nietypowo a skończyło jak każda moja wycieczka szkolna


I Pamiętaj Goście :
^ Szanuj i słuchaj tych którzy dla dobra rasy poświęcają szczęście swobodnej włóczęgi po Równinach.
^ Kochaj wolność i sam bądź wolny jak wiatr pędzący nad stepem.
^ Łaknij krwi wrogów  i pamiętaj iż walka jest kwintesencją życia.

Offline

 

#3 2009-10-17 10:56:28

 Roa

http://i50.tinypic.com/1eb6dj.png Adeptka Magii

6156600
Zarejestrowany: 2009-07-26
Posty: 4
Punktów :   
Siła: 4
Magia: 6+1
Wytrzymałość: 5
Zręczność: 5
Siła Woli: 5

Re: Sławetne me wypracowanie z polskiego z "Dziwnym zakończeniem"

Wow... Pod wrażeniem jestem
Wciągająca fabuła i ogólnie bardzo zabawne
U naszej (kochanej) polonistki by nie przeszło
Pani R. toleruje tylko schematyczne myślenie... Zero kreatywności...


A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia... Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji...

Offline

 






Kraina/Czynnik

Zachmurzenie

Temperatura

Opady

Wiatr

Terytorium Rasy Czarodziejów

Małe

15*

Brak

Lekki, chłodny

Mroczne Kotliny

Małe, gł. na wybrzeżu

13*

Brak

Porywisty, chłodny

Krwawe Równiny

Brak

18*

Brak

Porywisty, chłodny

Ruiny Allzathrew

Brak

17*

Brak

Lekka bryza na wybrzeżu

Bory Wieczności

Małe

15*

Mżawka

Lekki, ciepły

Pojezierza Zatracenia

Małe

15*

Brak

Lekki, ciepły

Kamienna Pustynia

Brak

23*

Brak

Porywisty, ciepły





FAZY KSIĘŻYCA











______________________________________________________________________________











TIGAvaron - Kraina Fantazji!


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plpoxipol wrocław psychoterapia Piła transport